عکاسی حرفه ای از

فهرست مطالب

اگر مایل به پر کردن فرم زیر نیستید

میتوانید با ما در تماس باشید

هر گونه دیگر که مایل هستید

مانند ثبت تیکت، گذاشتن نظر، طرح سوال و یا چت آنلاین ...
تماس با ما

فرم درخواست عکس حرفه ای

معمولا در اطراف همه ما شخصی هست که یا محصولی برای فروش داشته باشد و یا بخواهد برای کسب و کار جدیدش تبلیغ کند و یا حتی خود شما ممکن است تصمیم گرفته اید دست سازه های سنتی خود را برای فروش در اینستاگرام یا یک مارکت آنلاین تبلیغ کنید پس بین بحث های دوستانه و گپ های روزانه صحبت پیدا کردن گروهی متخصص برای عکاسی از محصولات و تبلیغات برندها دور از ذهن نیست. آیا در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغات حوزه برند ها اطلاعاتی دارید که با دوستانتان به اشتراک بگذارید و یا بتوانید بهترین فرد را برای کارتان انتخاب کنید؟

در دنیای مدرن و وسیع تبلیغات امروز وجود عکس های زیبا و با کیفیت که توسط یک عکاس حرفه ای گرفته شده است در واقع شناسنامه کاری و هویت بصری یک برند به حساب می آید . ما در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با مفهوم عکاسی صنعتی که یکی از ملزومات تبلیغات برای هر کسب و کاری محسوب می شود آشنا کنیم . عکاسی صنعتی شاخه های زیادی دارد که ما در مقاله زیر به شرح بعضی از این عنوان ها پرداخته ایم و در نهایت لزوم همکاری شما با یک عکاس حرفه ای تبلیغاتی را بیان کرده ایم . یادتان باشد هر عکس به جای هزاران کلمه توضیح میتواند حرف برای گفتن داشته باشد .

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی چیست ؟ عکاسی صنعتی، حوزه وسیعی است که چندین شاخه از عکاسی و تخصص در زیر آن قرار می‎گیرند. عکاسی صنعتی به شاخه‎هایی از عکاسی با اهداف تجاری اشاره دارد تا یک کالا یا برند یا حتی یک فرد تبلیغ یا یک کالا یا خدمات به فروش رسانده شوند.

به عبارتی هر نوع عکاسی که عکس‎برداری با هدف فروش صورت گیرد در زیر شاخه عکاسی صنعتی قرار می‎گیرد. عکاسی صنعتی عکسبرداری از محصولات، خدمات و حتی افراد مشهور را در بر می‎گیرد تا در کمپین‎های تبلیغاتی مانند مجلات، روزنامه‎ها، کاتالوگ‎های تبلیغاتی و موارد متعدد دیگر از این تصاویر برای تبلیغ مشتریان یا محصولات و خدمات آن‎ها استفاده شود.

تصاویر زیبا و با کیفیتی که بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی، کاتالوگ‎های محصولات، وب‎سایت‎های تجاری، موارد تبلیغاتی و غیره مشاهده می‎کنید زیرشاخه عکاسی صنعتی محسوب می‎شوند. این شاخه از عکاسی به طور کلی به منظور بالا بردن سطح فروش و ایجاد آگاهی از برند در مشتری برای تبلیغ یک کالا یا خدمات استفاده می‎شود.

industrial photography  ذات یک محصول یا خدمات را گرفته و آن را از طریق تصاویر به نمایش می‎گذارند. این تصاویر به طور آشکاری تمام چیزی که یک برند یا خدمات با آن معنا پیدا می‎کند را نشان می‎دهند.

هدف اولیه و مهم عکاسی صنعتی، وفاداری به وقایع و به نمایش گذاشتن جلوه‎های واقعی یک محصول است. به شکلی که توسط نورپردازی و طراحی صحنه در تبلیغ یک کالا غلو نشود. یک عکاس حرفه‎ای در حوزه صنعتی عکس محصول را به نحوی می‎گیرد تا خصوصیات و ویژگی‎های ممتاز آن را به تصویر بکشد.

در این شاخه از عکاسی، کلیه قدم‎های لازم به شکل دقیق و از روی برنامه‎ریزی برداشته می‎شود و عکاس سعی می‎‌کند تا با استفاده از علم و دانش خود همه چیز را تحت کنترل گرفته و نتایج کاملا دقیقی ثبت کند. چون هدف به نمایش گذاشتن کالا به نحوی است که تصویر بازتابی از واقعیت محصول به شمار رود. البته این گفته به معنای بی‎روح بودن تصاویر نیست بلکه خواسته و نیاز کارفرما است که به چه نحو محصول خود را به تصویر بکشد.

انواع عکاسی صنعتی

همان‎طور که اشاره شد، عکاسی صنعتی حوزه وسیعی است و انواع مختلفی از عکاسی زیر شاخه آن قرار می‎گیرد. در ادامه با بعضی از شاخه‎های عکاسی آشنا می‎شویم.

عکاسی محصول در یک شرکت تولید کالا باید بسیار جدی گرفته شود. از طریق تصاویر عالی که از یک محصول گرفته می‎شود، یک شرکت می‎تواند کالا را بین مشتریان تبلیغ کند و شانس خرید را بالا ببرد. شرکت‎های تولید کالا چندین دهه است که از این نوع عکاسی استفاده می‎کند و این شاخه از عکاسی به سطح بالایی رسیده است. این نوع عکاسی صنعتی برای تبلیغ ویژگی‎ها و مزایای مختلف یک کالا بسیار مهم است و می‎تواند ویژگی‎ بی‎همتای یک کالا را به تصویر بکشد.

از عکاسی تبلیغاتی به طور کلی با هدف به نمایش گذاشتن یک کالا، خدمات، برند یا یک فرد در تبلیغات چاپی مانند مجلات، روزنامه‎ها، بروشور و غیره استفاده می‎شود. شما می‎توانید در وب‎سایت‎ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبوردها شاهد استفاده از این نوع عکاسی برای تبلیغ یک کالا یا خدمات باشید. عکاسی تبلیغاتی یکی از محبوب‎ترین شاخه‎های عکاسی است که هدف اصلی آن ترغیب افراد به خرید است.

عکاسی هوایی شاخه‎ای از عکاسی است که تصاویر از ارتفاع بالایی گرفته می‎شود. عکس‎ها با استفاده از دوربین‎های پیشرفته از درون هلیکوپترها، سیستم‎های هواپیمایی، پاراشوت (چتر نجات) و بالون‎ها گرفته می‎شوند. مفاهیم استفاده شده در عکاسی هوایی شامل فاصله کانونی، تعداد فریم‎ها، علائم اطمینان، پوشش استریوسکوپیک، خطوط هوایی و نقشه‎های راهنما می‎شود.

عکاسی معماری و نمای داخلی شامل عکس‎برداری از ساختمان‎ها، بناها و نمای داخلی یک خانه یا رستوران یا هرگونه فضایی می‎شود. عکاسان این رشته از عکاسی با استفاده از تکنیک‎های نورپردازی و عکاسی زیبایی یک نما یا فضای داخلی آن را به تصویر می‎کشند. از این نوع عکاسی در تبلیغ یک رستوران، آپارتمان‎ها برای وب‎سایت‎های مشاوره املاک، خانه‎ها و موارد متعدد دیگر برای جذب مشتری استفاده می‎شود.

یک عکاسی متخصص در زمینه عکاسی ماشین توسط شرکت‎های ماشین‎سازی و دلال‎های ماشین به کار گرفته می‎شود تا از یک برند جدید یا ماشین‎های فعلی یک شرکت را عکاسی کند تا بتوانند به کمک آن آگاهی مشتری از ویژگی‎های یک ماشین و مزایایی که برای او به همراه دارد را بالا ببرند. با توجه به اشتیاق شدیدی که افراد به ماشین‎ها دارند، عکاسی ماشین با سطح تقاضای بالایی روبرو شده است. این نوع عکاسی هرگونه ویژگی ممتاز و جدید را در یک ماشین به تصویر می‎کشد تا علاقه مشتریان به ماشین بیشتر شود.

عکاسی غذا یک شاخه تخصصی از عکاسی صنعتی است. صنعت غذا همواره صنعت محبوبی بوده است و در طول دهه‎های گذشته با رشد سریعی روبرو شده است. بنابراین سطح تقاضا برای عکاسانی که تصویر غذاها و منوهای مختلف را به یک شکل جذاب بگیرند، رو به افزایش است.

عکاسی خبری هنر گرفتن عکس‎هایی است که از نظر خبری ارزش بالایی دارند. معمولا این نوع عکاسی در خصوص مباحث روز است تا اخبار با مدرک به تصویر کشیده شوند. گرفتن عکس‎های خبری همیشه ساده نیست و گاهی اوقات عکاس خبری باید با خطراتی که زندگی او را تهدید می‎کنند، روبرو شود. این دسته از عکاس‎ها یک رویداد مهم یا شادی‎های جاری در دنیا را ثبت می‎کنند و از این نوع عکس‎ها در کانال‎های خبری، پرتال‎های خبری آنلاین و جاهای متعدد دیگر استفاده می‎شود تا حقیقت یک واقعه یا ماجرا به گوش همگان رسانده شود.

این نوع عکاسی مهم‎ترین، جالب‎ترین و حساس‎ترین اتفاقات در دنیای ورزش را ثبت می‎کند. از عکس‎های ورزشی در نوشتن اخبار ورزشی، اخبار مربوط به بازیکنان و تحت پوشش قرار دادن وقایع یک رویداد ورزشی استفاده می‎شود. در عکاسی ورزشی از دوربین‎های بی‎نظیری استفاده می‎شود که می‎توانند از بازیکنان در حال ورزش تصاویر بی‎نظیری بگیرند. یک شاخه دیگر از عکاسی صنعتی که در دنیای ورزش با سطح تقاضای بالایی روبرو است.

عکاسی جواهرات در قلب صنعت جواهرات قرار می‎گیرد. هر جنبه زیبای یک حلقه، دستبند و گردنبند به شیوه‎ای به تصویر کشیده می‎شود که مشتری از جذابیت آن شگفت‎زده شود. شرکت‎های جواهرسازی یا افراد دست اندرکار در این صنعت از عکس جواهرات در بروشورها، مجلات، تبلیغات دیجیتالی و کانال‎های رسانه اجتماعی استفاده می‎کنند.
در ذهن مدیران بسیاری از کسب و کارها این الگوی ذهنی وجود دارد “خودمان کارها را انجام می‎دهیم”، ولی زمانی که بحث عکاسی برای تبلیغ به میان می‎آید، انجام این کار تنها باید از سوی افراد حرفه‎ای انجام شود. چه قصد استفاده از عکس‎ها در وب‎سایت، بیلبوردها، تبلیغات چاپی یا رسانه اجتماعی را داشته باشید، عکاسی حرفه‎ای و جذاب باعث افزایش شهرت کسب و کار شما می‎شود.

چرا همه کسب و کارها به یک عکاس صنعتی حرفه ای نیاز دارند؟

متاسفانه، برای شرکتی که در مراحل ابتدایی تاسیس خود قرار دارد، اختصاص دادن هزینه برای استخدام یک عکاس حرفه‎ای به نظر یک هزینه اضافی است. این قبیل شرکت‎ها خیلی راحت در دام استفاده از تصاویر استوک می‎افتند یا حتی سعی می‎کنند خودشان این وظیفه را بر عهده بگیرند. اما باید بگوییم استخدام یک عکاسی حرفه‎ای برای رشد برند شما از همان ابتدا بسیار الزامی است.

لیندزی دونوان یکی از عکاسان مشهور ونکوور می‎گوید “در نهایت، شما برندتان هستید. استفاده از تصاویر حرفه‎ای ذات اهداف و خدمات شما را به تصویر می‎کشد. از قدیم گفته‎اند “زیبا در پیش چشمان، جذاب برای خرید” و استفاده از عکس‎های جذاب به مشتریان بالقوه شما خواهد گفت که شما سطح بالایی از حرفه‎ای گری دارید و خود را وفق کیفیت کرده‎اید.”

از طرفی باید گفت که امروزه شرکت‎ها هزینه زیادی صرف تبلیغ برای تایید محصولات خود می‎کنند. عکاسی صنعتی در همه جا به چشم می‎خورد از تبلیغات بنری گرفته تا بروشورها و بسیار مهم است که شرکت‎ها از نحوه استفاده از عکاسی صنعتی برای بهبود آگاهی برند خود مطلع شوند.

حال که با مفهوم عکاسی صنعتی چیست آشنا شده شده اید باید بدانید عکاسی صنعتی چیزی بیشتر از فشار دادن دکمه شاتر و گرفتن عکس است و یک عکاس صنعتی باید بداند چطور کالا یا خدمات را به تصویر بکشد و بار عاطفی به آن اضافه کند تا توجه مشتریان بالقوه به آن جلب شود. همان‎طور که در بالا اشاره شد عکاسی صنعتی در ارتباط با گرفتن عکس برای استفاده در مواردی مانند مجلات، تبلیغات، منوهای رستوران، بروشورها و به طور کلی برای تبلیغ یا فروش یک کالا یا خدمات است.

هدف اصلی عکاسان صنعتی فروش محصول با تاکید بر ویژگی‎ها و مزایای آن است. یک عکاس صنعتی در حوزه کاری خود بسیار حرفه‎ای است و محصولات شرکت شما را به شکل بسیار خلاقانه به نمایش می‎گذارد تا توجه مشتریان بالقوه به آن جلب شود. او از رنگ‎های بی‎نظیری در پس‎زمینه استفاده می‎کند تا ظاهر محصول جذاب نمایان شود.

ما در ادامه به بعضی از مزایای عکاسی صنعتی در کسب و کار شما اشاره می‎کنیم تا با اطمینان خاطر بیشتری یک عکاس متخصص در این زمینه برای شرکت خود استخدام کنید.

مزایای استفاده از عکاسی صنعتی برای کسب و کارها

انجام عکاسی صنعتی به شکل مبتکرانه و خلاقانه برای یک شرکت باعث بهبود فروش کلی و برگشت سرمایه بیشتر می‎شود. اگر یک شرکت قصد دارد در تصاویر محصول توضیحات آن را نیز لحاظ کند، سطح فروش محصولات آن به طور مستقیم بالا می‎رود.

عکاسی صنعتی باعث به نمایش گذاشتن کالا و خدمات شما به یک شکل حرفه‎ای می‎شود. مشتری شما می‎تواند به شکل موثرتری از ذات فعالیت و محصولات شما آگاه شود و هم‎چنین یک وجهه حرفه‎ای گری برای شرکت شما به وجود می‎آورد.

اگر شرکت شما قصد برگزاری یک رویداد بزرگ را دارد شما با استخدام یک عکاس صنعتی می‎توانید از این رویداد تصاویر جذابی بگیرید. شرکت‎ها می‎توانند این تصاویر را در وب‎سایت‎های رسمی خود، بروشورها و صفحه فیس‎بوک منتشر کنند تا برتری برند آن‎ها در پیش مشتریان بیشتر شود.

عکس‎های خلاقانه می‎تواند بر روی مشتریان بالقوه تاثیر بادوامی بگذارد و هم‎چنین به افزایش فروش یک شرکت کمک کند.

انواع متداول فرمت عکس ها

  • فایل های JPEG
  • فایل های PNG
  • فایل های GIF
  • فایل های PSD
  • فایل های TIFF

104_0007_01

این فایل ها پس زمینه ای ثابت دارند. و معمولا سفید یا مشکی میباشند و رنگ یا تصویر پس زمینه خود را پوشش میدهند.

JPEG از کلمات Joint Photographic Experts Group گرفته شده است که جِی پی ئی جی خوانده می شود و برای راحتی در تلفظ به آن جی پگ هم می گویند. در واقع JPEG یک استاندارد فشرده سازی است است که باعث می شود تصاویر مقداری از جزئیات خود را از دست بدهند و همین امر باعث کاهش کیفیت تصویر فشرده سازی شده نسبت به تصویر اولیه می گردد. وقتی شما یک تصویر را به صورت JPEG ذخیره می کنید و دوباره بخواهید بر روی آن عمل ویرایش انجام داده و آن را مجدد ذخیره کنید باز کیفیت تصویر نسبت به قبل افت می کند و هر بار که این عمل را تکرار کنید همچنان کیفیت تصویر کاهش پیدا می کند. البته دقت داشته باشید که کپی کردن تصاویر JPG، تاثیری در کیفیت آنها ایجاد نمی کند.

PNG_0007_01

فایل گرافیکی قابل حمل PNG یک نوع فایل تصویری است که معمولا برای اضافه کردن شفافیت به یک تصویر وب مانند :لوگو استفاده می شود. از آنجا که پی ان جی ها نسبت به GIF یا JPG کاملا فرمت فایل های بزرگتری دارند ، باید سایز استاندارد آنها مورد استفاده قرار بگیرند تا حجم فایل در یک وب سایت برای بارگذاری با مشکل مواجه نشود.

PNG ها در مقایسه با GIF ها سطح بالایی از جزئیات را ارائه می دهند که دریک قالب وب جایگزین میشود. آنها از هر دو فضای رنگی RGB و ۳۲ بیتی RGBA و همچنین مقیاس خاکستری پشتیبانی می کنند اما از CMYK پشتیبانی نمی کنند زیرا برای استفاده در فرمت های چاپی طراحی نشده اند. به عنوان مثال: یکی از مزایای استفاده از این فایل ها به جای یک GIF این است که آنها محدودیتهای کپی رایت مانند GIF ندارند به علاوه آنها طیف گسترده تری از رنگها را ارائه میدهند همچنین انعطافپذیری بیشتری در طراحی وب دارند.

Gif File

گیف یا GIF مخفف Graphics Interchange Format یک فرمت فایل های تصویری است که از تصاویر متحرک پشتیبانی می کند، این فرمت برای هر تصویر حداکثر 8 بیت در هر پیکسل را پشتیبانی می کند و به یک تصویر واحد اجازه می دهد تا از پالت مخصوص خود تا حداکثر 256 رنگ مختلف که از فضای رنگی 24 بیتی RGB انتخاب شده است ، استفاده کند.

PSD

اگر بخواهیم به طور خلاصه توضیح دهیم، فایل PSD فرمت اختصاصی نرم افزار فتوشاپ است. زمانی که یک فایل را با فرمت لایه باز ذخیره می کنیم، فایل کاملا لایه باز خواهد بود و دوباره می توان تمامی قسمت های آن را ویرایش کرد. همچنین می توان فایل را به طراحان دیگر داد تا در سیستم و فتوشاپ خود به ویرایش فایل بپردازند.
به طور کلی فایل های PSD دارای محدودیت هایی هستند که البته خیلی به چشم نمی آید. به طور مثال حداکثر سایز این فایل ها ۲ گیگابایت و حداکثر عرض یا ارتفاعی که می توان به آن ها داد ۳۰هزار پیکسل است که البته عدد خیلی بزرگی است. همچنین کیفیت فایل های لایه باز بیت مپ می باشد.

TIFF

نام این فرمت مخفف Tagged Image File Format است و به معنی فایل تصویری برچسب‌گذاری شده است. این فرمت در سال Aldus  توسعه پیدا کرده و یکی از فرمت‌های بسیار قدیمی محسوب می‌شود.

برای فشرده‌سازی عکس‌ها از دو روش بدون افت کیفیت یا Lossless و توأم با افت کیفیت یا Lossy استفاده می‌شود. TIFF یکی از اقسام بدون افت کیفیت است، درست مثل فرمت PNG. لذا فایل‌هایی از این نوع، حجم بالاتری نسبت به فایل‌های مشابه با فرمتی نظیر JPG دارند. در گذشته برخی علاقه‌مندان به گرافیک و طراحی و همین‌طور عکاسی، از این نوع فرمت‌ها استفاده‌ی زیادی می‌کردند اما اکنون کاربرد آن محدود شده است.

در فایل‌های TIFF اطلاعات اضافی یا Metadata نیز ذخیره می‌شود. به عبارت دیگر متادیتایی نظیر برچسب‌ها، لایه‌ها و میزان شفافیت یا Transparency ذخیره می‌شود و می‌توان این نوع فایل‌ها را نرم‌افزارهای مختلف ویرایش تصویر نظیر فتوشاپ باز کرد.

فرمت TIFF از ذخیره‌سازی پیشرفته‌ی متادیتا به واسطه‌ی GeoTIFF پشتیبانی می‌کند. فن‌آوری GeoTIFF برای ذخیره کردن اطلاعاتی نظیر مختصات جغرافیایی یا GPS به کار می‌رود.

انجام عکاسی صنعتی به شکل مبتکرانه و خلاقانه برای یک شرکت باعث بهبود فروش کلی و برگشت سرمایه بیشتر می‎شود. اگر یک شرکت قصد دارد در تصاویر محصول توضیحات آن را نیز لحاظ کند، سطح فروش محصولات آن به طور مستقیم بالا می‎رود.

عکاسی صنعتی باعث به نمایش گذاشتن کالا و خدمات شما به یک شکل حرفه‎ای می‎شود. مشتری شما می‎تواند به شکل موثرتری از ذات فعالیت و محصولات شما آگاه شود و هم‎چنین یک وجهه حرفه‎ای گری برای شرکت شما به وجود می‎آورد.

اگر شرکت شما قصد برگزاری یک رویداد بزرگ را دارد شما با استخدام یک عکاس صنعتی می‎توانید از این رویداد تصاویر جذابی بگیرید. شرکت‎ها می‎توانند این تصاویر را در وب‎سایت‎های رسمی خود، بروشورها و صفحه فیس‎بوک منتشر کنند تا برتری برند آن‎ها در پیش مشتریان بیشتر شود.

عکس‎های خلاقانه می‎تواند بر روی مشتریان بالقوه تاثیر بادوامی بگذارد و هم‎چنین به افزایش فروش یک شرکت کمک کند.

نمونه هایی از گالری عکس های ما

برای دیدن از کارهای ما میتوانید به سایت لاندا الکترونیک مراجعه نمایید.

واترمارک (Watermark)

نوشته یا تصویر کمرنگ و محوی است که در پس‌زمینه‌ یک مطلب یا عکس نمایش داده می‌شود؛ به صورتی که مزاحمتی برای دیدن مطلب یا تصویر اصلی ایجاد نمی‌کند. معمولا به دو دلیل از Watermark استفاده می‌کنیم:

  1. نشان دادن خالق یک محتوا
  2. جلوگیری از کپی‌های احتمالی

نمونه هایی از واترمارک

توضیحاتی در رابطه با حجم و اندازه عکس ها

برای اینکه در سایت خود عکسی را آپلود کنید، بهتر است بدانید بهترین حجم عکس برای سایت چیست. چرا که اگر به این نکته دقت نمایید به هنگام لود، سایت شما سریع تر لود می شود. این یکی از امتیازاتی است که با انتخاب بهترین حجم عکس برای سایت خواهید گرفت. در مقاله های پیشین در مورد معرفی فرمت عکس ها و کاربرد آن ها نوشته ایم. در این مقاله قصد داریم در مورد حجم مناسب تصویر برای سایت بنویسیم.
استفاده صحیح از تصاویر در طراحی و اجرای وب سایت یکی از اساسی ترین قسمت های یک سایت حرفه ای است. به خصوص برای سایت هایی با محتوای بیشتر، چراکه روزانه محتوا و مطالب جدید در سایت بارگذاری می شود و این موضوع اهمیت مدیریت تصاویر در وبسایت را بیشتر می کند.
حجم عکس:
حجم تصویر یکی از نکاتی است که لازم است به هنگام بارگذاری در وبسایت در مورد آن بدانیم. همانطور که می دانید هرچه کیفیت تصویر بهتر باشد، حجم آن نیز بیشتر است. بنابراین حجم عکس به نوع فعالیت سایت نیز وابسته است. برای مثال سایتی با محتوای گرافیکی، دکوراسیون و امثالهم نیاز به تصاویر با کیفیت بالاتری دارد و به طبع حجم عکس نیز در این سایت ها بیشتر است. در صورتی که برای سایتی با محتوای عمومی تر، عکس های با کیفیت و حجم متوسط کافی است. بهترین حجم عکس را در ۳ سطح می توان تقسیم کرد:
  • تصاویر بزرگ (با عرض ۶۰۰ پیکسل): حداکثر حجم ۱۰۰-۱۲۰ کیلوبایت
  • تصاویر متوسط (با عرض ۳۰۰ پیکسل): حداکثر حجم ۵۰-۶۰ کیلوبایت
  • تصاویر کوچک (با عرض ۱۵۰ پیکسل): حداکثر ۲۰-۳۰ کیلوبایت
نکته: در صورت نیاز به عکسی با کیفیت، سایز و حجم بالا می توانید عکس کوچک آن را در سایت بارگذاری نموده و به تصویر لینک فایل اصلی را الصاق نمایید تا کاربر بتواند عکس را با کیفیت بالاتر مشاهده و در صورت نیاز دانلود نماید. با این کار از افت سرعت سایت جلوگیری کرده اید.
حجم عکس را از کجا می توان متوجه شد؟
برای اینکه حجم تصویر موجود در سیستم خود را به صورت دقیق ببینید کافیست بر روی فایل عکس مورد نظر راست کلیک نموده و گزینه properties انتخاب نمایید. در پنجره properties تب General می توانید حجم تصویر را مشاهده نمایید.

Note 1

 
فایل تصویر —-> راست کلیک —-> General <—- properties

Note 02

 
هم چنین در تب Details می توانید جزئیات بیشتری همچون طول و عرض تصویر را مشاهده کنید.
فایل تصویر —-> راست کلیک —-> Details <—- properties

Note 03

به طور مثال تصویر انتخاب شده در عکس های پیوست حجم بالای ۷۶۲ کیلوبایت دارد. این تصویر برای بارگذاری در وبسایت سنگین است و سرعت لود را کاهش می دهد.
در صورتی که حجم فایل بالا بود، مانند تصویر کوالا، می توانید تصویر را از روش های مختلف تغییر سایز دهید و یا اینکه فشرده سازی نمایید. یکی از روش های تغییر سایز عکس، استفاده از برنامه Paint است که برای مشاهده مراحل این کار می توانید مقاله تغییر اندازه عکس را مطالعه نمایید.
پس از یکبار ریسایز کردن تصویر کوالا، مثال بالا، حجم عکس مربوطه را کم کردیم و به ۱۱۳ کیلوبایت رساندیم. این حجم برای بارگذاری عکس، در سایز بزرگ، در سایت مناسب است.

Note 04

 
نکته قابل توجه در مورد حجم عکس این است که زمانی که شما بهترین حجم عکس را برای وبسایت خود انتخاب نمایید و در نتیجه آن سرعت لود سایت را حفظ کردید، تأثیرگذاری آن را در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و رضایت شان خواهید دید.
در این مقاله پیرامون بهترین حجم عکس برای سایت گفتیم و چگونگی مشاهده حجم مربوط به هر عکس را عنوان کردیم. امیدواریم پس از مطالعه این مطلب بهترین حجم عکس برای سایت را در بارگذاری تصاویر در وبسایت خود رعایت نمایید و تأثیر آن را بر بازدیدکنندگان و سئو ی سایت خود نظاره گر باشید.

print chap
print chap , چاپ عکس دیدگان
سایز مناسب برای چاپ عکس عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره ای خواهیم کرد. اکثر عکاسان و یا افراد مبتدی که زیاد سروکار با چاپ عکس نداشتند این مشکل رو دارند! مثلا ممکنه عکسی گرفته باشید و ندونید تا چه سایزی میتونه چاپ بشه و صد البته براتون مهم باشه. مثلا با موبایل عکس گرفته یاشید و حالا میخواین در سایز بزرگ چاپ کنید…
آیا کیفیت این عکی پاسخگو سایز بزرگ هست؟! حالا با هم به دنبال جواب میریم. اصولا همه به دنبال مگا پیکسل هستند و بر این باور هستند مگا پیکسل بالا یعنی کیفیت بالا ولی این درست نیست. دوربین های 10 مگا پیکسلی عکس های با کیفیت بالاتری نسبت به موبایل 23 مگا پیکسلی میگیرند. این برمیگرده به واحد های بهم چسبیده مگاپیکسل در دوربین و موبایل که با هم فرق دارند.
قبل از این که به جواب پرسش اصلی بریم بهتره یه سری موارد رو با هم بررسی کنیم.
1 .در سایز مناسب عکس نباید تار باشه
به اصطلاح میگن فوکوس باشه.
این رو زمان انداختن عکس ( چه دوربین حرفه ای چه دوربین موبایل ) باید رعایت کنید و نقطه فوکوس رو همیشه روی شخص یا شی بذارید.

Note 06

2.اجسام حرکتی
در عکاسی دقت کنید عکس هایی که جسمی داره تکون میخوره، در سایز های بزرگ اگه چاپ بشه خوب از آب درنمیاد. به اصطلاح بهش موشن میگن.

Note 07

 
3.رزولیشن
این قسمت بعد از سایت خیلی مهم است. در چاپ عکس از حداکثر روزولیشن  300 استفاده میشه. ولی خوب دوربین رزولیشن 72 میگیره ولی با تراکم پیکسلی بالا و سایز بالا.

Note 08

4. فرمت عکس
که ما 3 فرمت BMP و JPEG  و Tif(None)  رو میتونیم چاپ کنیم.
 
حالا بررسی ها:
– چند پیکسل در چند پیکسل
اول نگاه کنین ببینین سایز عکس شما چند پیکسل در چند پیکسل هستش. این عامل در جزئیات تمام عکس ها هست. اگر با کامپیوتر استفاده میکنین کافیه رو عکس کلیک راست کنید و گزینه ی آخر یعنی Properties رو انتخاب کنید.
با گوشی هم باید عکس رو انتخاب کنید و گزینه Properties  یا Details رو انتخاب کنید.
معمولا به صورت 3048 Pixel  4501 x
این سایز ها تعیین میکنن که حجم چقدر باشه و رزولیشن چجوری بهتره.
(بازم میگم دوربین گوشی رو با دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای مقایسه نکنید.
چون پیکسل ها در گوشی بیشتر تراکم دارند – زوم که میکنید کیفیتش خیلی میاد پایین)

Note 09

5– حجم عکس
نگاه کنید که حجم عکس چقدر است. عکس های با کیفیت با فرمت Jpeg  حجم تقریبا بالایی دارند. مثلا:
در دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای :
سایز های بین 1500 تا 3000 دوربین حجمی معادل بالای 3-1 مگابایت رو دارند و به راحتی تا سایز های 30×40 قابل چاپ هستند.
سایز های بین 3000 تا 5000 دوربین حجمی معادل بالای 3-4 مگابایت رو دارند و به راحتی تا سایز های 50×70 قابل چاپ هستند.
سایز های بین 4000 تا 5500 دوربین حجمی معادل بالاس 7-6 مگابایت رو دارند و به راحتی تا سایز های 70×150 قابل چاپ هستند.
اگرم از این سایزا بالاتر باشه که سایز های بزرگتر که قابل بررسی هستند و میشه مشورت کنید.
اگه با گوشی باشه:
سایز های بین 500 تا 2000 دوربین حجمی معادل بالای 3-1 مگابایت رو دارند و به راحتی تا سایز های 13×18 قابل چاپ هستند .
سایز های بین 2000 تا 3500 دوربین حجمی معادل بالای 6-3 مگابایت رو دارند و به راحتی تا سایز های 20×25 قابل چاپ هستند .( با شرایط نور – پایینتر ذکر شده )
سایز های بین 3000 تا 5000 دوربین حجمی معادل بالای 5 مگابایت رو دارند و به راحتی تا سایز های 30×40 قابل چاپ هستند .( با شرایط نور – پایینتر ذکر شده )
عکس های با گوشی رو زیاد بزرگ نکنید . کیفیت پایینش در سایز های بزرگ تو ذوق میزنه.

Note 10

6– نور
مهمترین عامل شرایط نوری هستش.
عکسی که داخل خونه گرفته شده در سایز بین 3000 تا 5000 شاید حداکثر 16×21 جواب بده … ولی اگه محیط بیرون باشه براحتی 30×40  رو جواب میده.
این مورد برای دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای هم صدق میکنه و از سایز های ذکر شده نیز میشه یکم بزرگتر زد.

کیفیت را نخرید

همین امروز سفارش دهید

شک نکنید

خیلی زود ، دیر می شود
شمسی
میلادی

زمان باقیمانده تا سال تحویل 1400

یکشنبه اول فروردین. ساعت 12:19:37 صبح

Sunday, March 21st 2021

12:19:37 am

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.