همه چیز در رابطه با کارت ویزیت را بدانید

فهرست مطالب "خدمات کارت ویزیت"

خدمات کارت ویزیت

مقدمه

قبل از هر چیز وقتی صحبت از کارت ویزیت می شود، از نظر قوانین UX (تجربه کاربری) تصویری از یک کارت که به شکل مستطیل است به ذهن مخاطب خطور می کند از این رو بهتر است شما هم از این قانون پیروی کنید و کارت ویزیت تان را به شکل مستطیل طراحی کنید. منظورمان این نیست که برای چاپ کارت ویزیت خلاقیت به خرج ندهید بلکه نظر  شما را به این موضوع جلب می کنیم که کارت ویزیت های به شکل مستطیل را مخاطبان تان بیشتر نگهداری می کنند.

اندازه و سایز استانداردی وجود ندارد

اولین نکته ای که به آن اشاره می‌کنیم این است که بر خلاف تصور در مورد سایز استاندارد کارت ویزیت ، هیچ اندازه استاندارد و مشخصی برای کارت ویزت ها وجود ندارد. اکثر کشورها یک سایز مشخص را برای کارت ویزیت های خود در نظر داشته و از آن استفاده می‌کنند اما در همان کشورها سایزهای دیگری نیز توسط برخی از شرکت ها، افراد و کسب و کارها طراحی و چاپ می‌شود. سلیقه شخصی مشتری یا طراح و امکانات چاپ موجود در یک کشور، دو عامل مهمی است که تاثیر مستقیم بر ابعاد کارت ویزیت ها دارند.

سايز و تفاوت کارت ويزيت ( افست و دیجیتال )

ما دو نوع کارت ویزیت داریم، افست و دیجیتال.

سایز کارت افست چون اکثراً به صورت شیت عمومی چاپ می شود تعداد زیادی از کارت ها در کنار هم چیده می شوند بنا بر این سایز اصلی کارت ویزیت افست 4/8 در 8/4 می باشد که به دلیل رعایت مارجین برش می بایست نوشته ها از هر طرف کار 3mm فاصله رعایت شود تا پس از برش از بین نرود.

سایز کارت ویزیت دیجیتال بدلیل اینکه تعداد کمتری در کنار هم جای داده می شوند (12 عدد در A4) کمی بزرگتر از افست می باشد و اندازه کارت ویزیت دیجیتال 9 در 5 می باشد. جهت اطمینان بیشتر بهتر است در آن 3mm مارجین برش رعایت شود.

کارت ویزیت لمینت مات و یا براق در هر دو سایز با قیمت های متفاوت چاپ می شود.

نکته دیگری که باید به آن دقت فرمایید این است که در طراحی کارت ویزیت افست اگر رنگ دقیق خاصی را در نظر دارید باید شماره رنگ آن را از کتاب رنگها انتخاب نمایید، البته پس از چاپ کارت ویزیت افست رنگ چاپ شده چند پرده ای تغییر پیدا می کند و ممکن است کمی تیره تر شود ( در شیت اختصاصی رنگها دقیقتر چاپ می شوند) .

در چاپ کارت ویزیت دیجیتال رنگها نسبت به کارهای افست بسیار به رنگ مانیتور نزدیکتر می باشد و همین موجب بالا رفتن کیفیت چاپ در چاپ دیجیتال شده است.

در ادامه با هم نگاهی به سایزهای پر استفاده برای کارت ویزیت در کشورهای مختلف می‌اندازیم:

فرمت‌های فایل‌:

شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های PDF، TIFF ،JPEG و یا کورلی تهیه نمایید.

البته توجه داشته باشید که:

 • مناسب‌ترین ساختار برای چاپخانه و جلوگیری از تغییرات ناخواسته، فرمت PDF می‌باشد. برای این کار پس از انجام طراحی در برنامه مورد نظر، یکی از گزینه‌های Save as یا Export را انتخاب کرده، سپس در قسمت Save as type گزینه PDF را انتخاب کنید و فایل خود را ذخیره کنید و این فایل را برای ما بفرستید. در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند.
 • رزولوشن فایل های باید حداقل 300 Dpi باشد.
 • رنگ آن نیز می بایست حتما CMYK باشد زیرا در حالت RGB کد رنگ تغییر کرده و نمی توانید کد رنگ دقیقی را چاپ نمایید.
 • محدوده نا امن: از هر طرف کار حداقل حدود 5 میلی‌متر (نیم سانتی‌متر): قرارگیری عناصر، متون، تصاویر و لوگوها در فایل شما باید به گونه‌ای باشد که وقتی محصول نهایی بُرش زده می‌شود، تصاویر و نوشته‌ها دست نخورده باقی بماند. به این منظور همیشه باید برخی نواحی طرح خود را که ممکن است برش بخورد (از هر طرف کار 5 میلی‌متر)، از عناصر مهم خالی کنید و در عین حال رنگ پس‌زمینه را از هر طرف تا انتهای فایل ادامه دهید تا پس از برش بخشی از محصول بدون رنگ نباشد.
 • از قرار دادن حاشیه در کناره‌های کار به دلیل احتمال عدم تقارن خودداری کنید.

 

 • از به کار بردن فونت‌های کوچکتر از 6 پوینت به علت ناخوانایی خودداری کنید.
 • در محصولاتی که در بخشی تا می‌شوند (مانند بروشورها، کارت دعوت، پاکت نامه و …) از قرار دادن نوشته‌ها و عناصر اصلی در نزدیکی محل تا (از هر طرف خطوط تا 5 میلی‌متر) خودداری نمایید. همچنین در چنین محصولاتی به شیوه تا خوردن و بسته شدن بخش‌های آن کاملا دقت کنید تا پیش از چاپ، از نحوه باز و بسته شدن و چگونگی نمایش نهایی آن آگاه باشید.
 • توصیه می‌شود که پیش از چاپ حداقل یک نمونه سیاه و سفید از محصول خود چاپ (پرینت) کرده تا از چگونگی نمایش نهایی و نسبت‌ها و چگونگی باز و بسته شدن آن آگاه شوید.
 • برای نوشته‌ها و عناصر سیاه کوچک حتما از سیاه تک رنگ (C:0 M:0 Y:0 k:100) استفاده کنید.
 • حتما در نظر داشته باشید از آنجا که ساختار تولید و بازنمایی رنگ‌ها در نمایشگر و چاپ کاملا متفاوت است، رنگ‌هایی که شما در نمایشگر کامپیوتر یا موبایل و تبلت مشاهده می‌کنید تفاوت محسوسی با آنچه چاپ خواهد شد، دارند. این نکته مهم را همیشه در نظر داشته باشید.
 • تکنیک چاپ دیجیتال و افست با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل رنگ‌های نهایی یک محصول واحد در هر کدام از این دو روش چاپ، تفاوت نسبی با یکدیگر خواهند داشت.
 • تاثیر کاغذهای متفاوت (تحریر، گلاسه و …) بر روی چاپ رنگ‌ها، متفاوت است. به همین دلیل در نظر داشته باشید که چاپ یک رنگ مشخص بر روی کاغذهای متفاوت، تفاوت محسوسی خواهد داشت.
 • پیش از طراحی کارت ویزیت خود در یک سایز مشخص، در ابتدا بررسی کنید که چاپخانه ای می‌تواند آن را برای شما چاپ و تولید کند یا خیر. اگر سایز غیر معمول یا برش های خاصی در طراحی کارت ویزیت خود در نظر گرفته اید نیز پیش از تکمیل طراحی در ابتدا چاپخانه مناسب برای تولید کار خود را یافته و از نظر فنی با آنها صحبت کنید.
 • همچنین شاید شما قصد داشته باشید تغییر خاصی در کارت ویزیت خود ایجاد کنید، برای مثال گوشه های آن را گرد کنید، روکش های موضعی در آن استفاده کنید یا با برش لیزری بخشی از محتوا را ایجاد کنید، پیش از اینها نیز با چاپخانه خود مکاتبه کرده و فایل طراحی نهایی را به صورت هماهنگ با استانداردهای آنان تحویل دهید.

نکات مهم زیر که در طراحی کارت ویزیت باید حتما به آن توجه کرد را در نظر بگیرید.

ایده خوبی است که از قالب آماده کارت ویزیت استفاده کنید یا یک طراح حرفه ای برای طراحی کارت ویزیت استخدام کنید.

اکثر سایت هایی که چاپ کارت ویزیت را انجام می دهند قالب ها آماده ای دارند. در اینجا چند دستورالعمل طراحی وجود دارد.

بدون اطلاع داشتن درباره پایه‌ترین اصول و مراحل کارتان نمی‌توانید طراحی کارت ویزیت را شروع کنید. با اطلاع داشتن از موارد زیر می‌توانید کارت ویزیت خود را به بهترین شکل طراحی کنید:

سایز کارت ویزیت

به‌صورت معمول سایز کارت‌های ویزیت برابر ۸۴*۵۵ میلی‌متر است، اما می‌توان با پرداخت هزینه‌ای بیشتر آن را در ابعاد کوچک‌تر یا در صورت لزوم بزرگ‌تر نیز چاپ کرد

جنس کارت ویزیت

شما می‌توانید با انتخاب جنس‌های مختلفی غیر از مقوا، کارت ویزیت خود را متفاوت‌تر کنید، چوب، فلز، پلاستیک و … همه می‌توانند برای این هدف مورد استفاده قرار گیرند. با انتخاب جنسی متفاوت می‌توانید کارت خود را بسیار به‌یادماندنی و تأثیرگذار کنید. گاهی می‌توانید از چیزهایی چون حافظه‌های فلش و … نیز برای این کار بهره بگیرید. به این شکل کارت شما مورد استفاده دائم قرار می‌گیرد و هیچ‌وقت اسم شما از جلوی چشم مشتریان کنار نمی‌رود.

برش ها

برش خوردن کارت‌ها در چاپخانه‌ها لزوماً نباید مستطیلی و مستقیم باشد. شما می‌توانید طرح کارت خود را متفاوت بزنید و یا حتی در میانه‌های کارت خود برش‌های مختلفی داشته باشید. لازم به ذکر است این موارد موجب بالا رفتن هزینه‌ها باشد. اما اگر حاضرید برای بیشتر به چشم آمدن کمی هزینه کنید پس این راهکار می‌تواند هیجان‌انگیز باشد.

رنگ و طرح

رنگ‌های مات، براق، اکلریک، تک‌رنگ و چندرنگ در کنار هم، با انتخاب صحیح هرکدام از این موارد می‌توانید کارت ویزیت خود را بهتر طراحی کنید. همچنین طرح‌هایی که بر روی کارتتان استفاده می‌کنید بهتر است متفاوت و خلاقانه باشند. اگر شغل شما ایجاب می‌کند که کمی متفاوت‌ و آزادانه‌تر عمل کنید از چیزی نترسید و ریسک‌پذیر باشید. استفاده از رنگ های شلوغ می توان در چاپ کارت ویزیت برای شما دردسر ساز شود پیشنهاد می شود در انتخاب طرح مورد نطر خورد برای چاپ کارت ویزیت دقت لازم را به عمل آوردید. همان‌طور که قبلاً گفته شد تأثیر اولیه همیشه ماندگار است!

بگذارید بیشتر فضای کارت ویزیت خالی باشد

اطلاعات زیادی وجود دارد که میتوانید در کارت ویزیت خود جای دهید، اما بهتر است بیشتر فضای کارت را خالی بگذارید زیرا این کار باعث می‌شود تا خواندن اطلاعات کارت آسان تر باشد. قبل از اینکه شروع به طراحی کارت ویزیت خود کنید بهتر است زمانی را صرف تفکر برای کامل تر و خلاصه تر نوشتن مطالب کسب و کار خود بر روی کارت ویزیت کنید تا بیشترین اطلاعات را در حجمی کم به فرد مقابل ارائه دهید.

یک عکس از خود در کارت ویزیت قرار دهید

در حالی که به طور کلی پیشنهاد نمی‌شود تا از عکس در کارت ویزیت خود استفاده کنید، اما ما به شما این توصیه را می‌کنیم تا از یک عکس پرسنلی با توجه به کسب و کار خود در کارت ویزیت استفاده کنید (چهره را بسیار راحت تر از نام میتوان به خاطر آورد). برای این کار بهتر است از یک طراح حرفه ای بهره ببرید تا مطمئن شوید از یک عکس حرفه ای استفاده کرده اید. عکسی که برای نمایه LinkedIn استفاده می‌کنید یک گزینه عالی است.

طراحی ساده کارت ویزیت را حفظ کنید

از یک فونت استاندارد برای کارت ویزیت خود استفاده کنید و از استفاده چند فونت در کارت ویزیت به شدت اجتناب کنید. استفاده از یک فونت معقول و قابل خواندن در کارت ویزیت بسیار تاثیر گذار است، بسیاری از افراد به دلیل ریز بودن فونت استفاده شده در کارت ویزیت نمی‌توانند از آن بهره ببرند و آن را دور می‌اندازند.

استفاده از QR کد در کارت ویزیت

شما همچنین می‌توانید از QR کد در کارت ویزیت خود استفاده کنید تا افراد با استفاده از گوشی های هوشمند خود آن را اسکن کنند و به سایت مرتبط با کسب و کار شما هدایت شوند تا اطلاعات بیشتری از شما و کسب و کار شما بدست بیاورند.

در طراحی کارت ویزیت خود از حاشیه ها پرهیز کنید

هنگام طراحی کارت ویزیت ممکن است قرار دادن یک حاشیه به مذاق شما خوش بیاید و گمان کنید می‌توانید با قرار دادن یک  حاشیه در اطراف کارت ویزیت تیر خلاص را در ذهن مخاطب زده و نظر او را جلب کنید؛ اما در واقیعت اینگونه نیست! چرا که مانند اغلب دستگاه های برش موجود در بازار دستگاه برش کارت ویزیت نیز از درصد خطا برخوردار است.

اطلاعات شغلی شما باید برای فرد گیرنده روشن شود

امروزه افراد جویای کار فرصت دارند تا با بیش از یک اطلاع تماس اولیه که به طور سنتی از ابتدا با کارت های ویزیت همراه بوده است، ارتباط برقرار کنند. کارت ویزیت ارائه شده توسط کارفرمای شما شامل نام، عنوان شغلی، نام و نام خانوادگی کارفرما، شماره تلفن و آدرس ایمیل ایشان خواهد بود.

برای کارت ویزیت شخصی خود، شما می‌توانید عنوان شغلی و کارفرمای خود را ذکر نکنید. در عوض، از عناوین شغلی، شامل شرح گسترده ای از کار شما، مانند نویسنده، حسابدار، حرفه ای در بازاریابی، طراح و غیره نام ببرید. اگر از یک کارت دو طرفه استفاده می‌کنید، قادر خواهید بود اطلاعات اضافی را در پشت کارت ویزیت در اختیار کارفرما قرار دهید و از شلوغ کردن قسمت رویی کارت ویزیت جلوگیری کنید.

حتما لینک های شبکه های اجتماعی خود را وارد کنید

قرار دادن آدرس پروفایل LinkedIn تان در کارت ویزیت فرصتی برای نمایش موفقیت ها و توصیه ها فراهم می‌کند. یک لینک به وب سایت شخصی کسب و کار شما نیز می‌تواند اطلاعات حرفه ای را انتقال دهد. برای بسیاری از زمینه های حرفه ای، یک لینک به سایت نمونه کارها می‌تواند راه موثر برای نمایش طرح ها، نوشته ها و یا پروژه های دیگر باشد که به کارفرمایان آینده نگر نشان می‌دهد که شما مناسب برای کار و هدف آنها هستید. مطمئن شوید هر کدام از لینکهایی که انتخاب می‌کنید که در کارت ویزیت خود قرار دهید، کوتاه و آسان باشد و می توان سریع آن را در مرورگر تایپ کرد.

افزودن یک بند را در نظر بگیرید

برخی از افراد بسته به شغل و سمتی که دارند از شعارهایی در پشت کارت ویزیت خود استفاده می‌کنند، مانند «مشاور فناوری با درک پیشرفته از استراتژی های شبکه و خوش سابقه در تکمیل پروژه ها با صرفه جویی در بودجه». برخی از افراد از سمت پشت کارت برای نوشتن سه تا پنج مهارت اصلی و یا دانش خود استفاده می‌کنند.

فکر می‌کنید که شعار و یا مهارت های عالی خود را به گونه ای طراحی کرده اید تا برای خواننده آن شعار یا مهارت مانند یک سخرانی تمام ویژگی های شما را برای شخص روشن سازد. شما در اصل می‌خواهید تمام مهارت ها خود را در زمینه های مختلف در یک رویداد با افراد به اشتراک بگذارید تا آن افراد با قابلیت های شما به طور کامل آشنا شوند.

کارت ویزیت که طراحی خوب و درستی داشته باشد باعث می‌شود که شما در میان هزاران کارت ویزیت و رقیب کاری به چشم بیایید. با وجود اینکه امروزه استفاده از کاغذ در کارهای دفتری روبه کاهش گذاشته است اما این جریان درباره‌ی کارت‌های ویزیت اتفاق نیفتاده است و کارت‌های ویزیت از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تأثیر اولیه همیشه ماندگارترین است. به همین علت داشتن کارتی که نه ‌تنها نشان‌دهنده کار و شخصیت شما است، جذاب، تأثیرگذار و به‌یادماندنی باشد بسیار مهم است.

کارت ویزیت یکی از مهم ترین ابزارهای بازاریابی است. شما کارت ویزیت خود را به مشتریان احتمالی میدهید تا اطلاعات لازم را برای تماس با شما داشته باشند. همچنین می توانید آن را داخل نامه ها بگذارید تا خودتان و کارتان را به دیگران معرفی کنید. مهم نیست که چه استفاده ای از کارت ویزیت خود می کنید، مهم این است که این کارت باید حرفه ای، خوانا و جذاب باشد و به مشتریان کمک کند به خاطر بیاورند که شما چه خدماتی ارائه می دهید و چرا باید به سراغ شما بیایند. کارت ویزیت باید معرف و نماینده خوبی نزد مشتریان احتمالی شما باشد؛ بنابراین در طراحی کارت ویزیت نهایت دقت و توجه را به عمل آورید. هر چند توجه به تمامی نکات برای طراحی روی یک تکه مقوای کوچک چندان ساده نیست، اما امکان پذیر است. در ادامه، پیشنهاداتی برای طراحی یک کارت ویزیت ارائه شده است.

آرم یا لوگو در طراحی کارت ویزیت

از یک طراح حرفه ای لوگو بخواهید تا آرمی برای حرفه شما طراحی کند. لوگو باید قابل پیاده شدن روی کارت ویزیت، سربرگ، بروشور، و وب سایت شما باشد. به خاطر داشته باشید که جهت نگارش نام خود در کارت ویزیت از فونت هایی استفاده کنید که منحصرا متعلق به شرکت شما باشند.

شعار تبلیغاتی در طراحی کارت ویزیت

شعار تبلیغاتی خود را روی کارت ویزیت بنویسید و فراموش نکنید که شعارهای شرکت های مدرن، مشتری محور است نه محصول محور. شعار باید ساده، کوتاه، مختصر، قابل به یاد سپاری، و ترجیحا دارای وزن و ریتم باشد. پشت کارت ویزیت جای خوبی برای درج شعار تبلیغاتی است.

وب سایت و پست الکترونیکی در طراحی کارت ویزیت

اگر نگران ارسال پیام های تبلیغاتی هستید، می توانید دو آدرس ایمیل داشته باشید که یکی را روی کارت ویزیت بنویسید و دیگری را برای کاربردهای شخصی استفاده کنید و فقط به برخی همکاران و دوستان مطمئن خود بدهید. پشت کارت ویزیت جای مناسبی برای درج نشانی وب سایت است.

شماره تماس در طراحی کارت ویزیت

شماره تماس و نشانی شرکت را ذکر کنید. دقت کنید که در این نشانی به شرکت یا سازمان دیگری اشاره نشود. بین بخش های مختلف نشانی و شماره تماس از نشان گذاری های مناسب استفاده کنید.

نام و سمت صاحب کارت ویزیت

نام و نام خانوادگی و مسئولیت شما باید در چاپ کارت ویزیت درج شده باشد. پیشنهاد می شود در سطر اول نام، و در سطر دوم مسئولیت خود را ذکر کنید. از نوشتن عناوینی مانند ریاست، معاونت، و مدیریت خودداری کنید؛ چرا که این عناوین معرف واحد سازمانی است نه مسئولیت فردی.

چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت را می توان در تیراژهای بالا انجام داد. وجود تکنولوژی چاپ دیجیتال، این امکان را به شما می دهد که کارت ویزیت خود را در حتی یک نسخه نیز چاپ کنید. در این صورت خودتان می توانید با یک پرینتر جوهر افشان و کاغذ مرغوب این کار را انجام دهید.

خوانا بودن کارت ویزیت

از طراح خود بخواهید که در نوشتن مطالب روی کارت ویزیت از یک فونت بزرگ استفاده کند. رنگ نوشته ها باید از رنگ زمینه کارت متمایز باشد. فراموش نکنید که کارت ویزیت شما یک اثر هنری نیست، بلکه ابزاری جهت معرفی شغل و حرفه شما است و باید بتواند تصویر خوبی از شرکت و شما در ذهن مشتری ایجاد کند. مطمئن باشید که اگر طرف مقابل نتواند اطلاعات شما را از روی کارت بخواند، یک مشتری را از دست داده اید.

تمایز در طراحی کارت ویزیت

شما می توانید با استفاده از رنگ های درخشان، طرح های خلاقانه، و چاپ کارت ویزیت روی کاغذهایی با جنس متفاوت کاری کنید که کارت ویزیت شما کاملا متمایز از دیگر کارت ها به نظر برسد.

رنگ در طراحی کارت ویزیت

به راز پنهان رنگ ها دقت کنید، آنها معمولا معنا و مفهوم متفاوتی در خود دارند. بهتر است سری به کتاب های روانشناسی رنگ بزنید.

تصمیم‌ گیری درباره‌ی شکل کلی کارت ویزیت

شما می‌توانید با وارد کردن ارزش‌های برندتان در طراحی کارت ویزیت خود آن را ویژه و مخصوص به خود کنید. برای این کار می‌توانید به مشتریان خود فکر کنید. دوست دارید چگونه آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهید؟ با توجه به این موضوع تمام رنگ‌ها، طرح‌ها، فونت‌ها و حتی عکس‌هایی که در کارت ویزیتتان به کار می‌گیرید باید بر اساس ارزش‌ها و ویژگی‌های مارکتینگ شما استفاده شوند تا بتوانند شما را از دیگران متمایز کنند.

اگر کمپانی شما تماماً در کار تجارت است، کارت شما نیز باید به همین شکل باشد. با بهره‌گیری از طراحی‌های کلاسیک همراه با ظاهری مینی مال و فونت‌های ظریف و رنگ‌های شیک می‌توانید به کارت ویزیتی هماهنگ با عملکرد کمپانی خود دست یابید. اگر در شرکت شما کارهایی خلاقانه‌تر یا هنری و جالب انجام می‌گیرد، آزادی عمل شما در طراحی کارت ویزیت بیشتر می‌شود. شما می‌توانید از عکس‌های جسورانه‌، رنگ‌های جذاب، شکل‌های غیرمعمول و حتی کمی شوخ‌طبعی برای رساندن پیام خود به دست مشتریان استفاده کنید.

پرداخت نهایی کارت ویزیت

این قسمت از مراحل مهم کار است که کارت شما را به بهترین شکل ارائه می‌کند. با اهمیت دادن به پرداخت نهایی شما می‌توانید مواردی که از قبل فراموش کرده بودید و یا چیزهایی که تنها در مرحله آخر می‌توان به کار اضافه کرد را در کارت خود جای دهید. در پرداخت نهایی کار شما می‌توانید چیزهای مختلفی را به کارت ویزیت خود اضافه کنید چیزهایی از قبیل بافت متفاوت یا نقاط براق اشعه بنفش که باعث برجسته شدن کارت شما می‌شوند.

قرار دادن اطلاعات صحیح در جای صحیح

بسیاری از افراد بعد از دیدن کارت‌های ویزیت و حتی تحسین طراحی آن بدون اینکه اطلاعات پشت کارت را ببینند، آن را دور می‌ریزند و یا آن را درون جیب و کیف‌‌های خود قرار می‌دهند و دیگر آن را نگاه هم نمی‌کنند. به همین علت بسیاری از طراحان بر این باورند که اطلاعات حیاتی را بر روی کارت درج کنید و جزئیات دیگر را در پشت کارت. اینکه چه اطلاعاتی به مشتریان خود می‌دهید بسیار مهم است زیرا که اطلاعات کم موجب می‌شود آن‌ها به‌خوبی ندانند که خدمات شما چیست و اطلاعات بیش‌ازاندازه هم مانند این است که بخواهید به‌زور خود را به آن‌ها قالب کنید.

با توجه به نکاتی که در این مقاله به شما گفته شد بهترین توصیه این است که به فکر راهکارهای خلاقانه و ایده‌های جدید در ساخت کارت ویزیت خود باشید و سعی کنید کارت ویزیت خود را در ذهن مشتریان خود ماندگار کنید.

 • در طراحی و چاپ کارت ویزیت لوگوی خویش را بعنوان یک عنصر مهم به کار‌گیری نمایید چراکه وسیع‌ترین عنصر در کارت ویزیت است .
 • طراحی کارت ویزیت را ساده انجام دهید و المان های روی آن را خیلی بولد و با رنگ های مختلف طراحی نکنید .
 • در طراحی کارت ویزیت باید سایز فونت مناسب باشد که بعد از چاپ کارت ویزیت براحتی خوانده شود .
 • در طراحی کارت ویزیت حتما از یک یا دورنگ اصلی استفاده کنید .
 • کارت ویزیت هایی که از افراد مختلف میگیرید حتما مشاهده کنید و اطلاعات افراد و داده‌های آن را پس از بررسی به ذهن بسپارید . اگر خوب بود شما هم در طراحی و چاپ کارت ویزیت خود از آن ها استفاده کنید .
 • نسبت به سلیقه مشتری روکش روی کارت ویزیت ( سلفون یا لمینت ) را به آن ها پیشنهاد دهید و در آخر تجریه خود را لحاظ کنید .
 • کارت ویزیت جزء طرح بازاریابی کمپانی شماست، از این رو، کارتی را پباده سازی و چاپ نمایید تا نمایان‌گر کمپانی شما به مخاطب شما باشد. کارت ویزیت خوب و عالی به تنهایی نمیتواند شرکت شما را به مشتریان معرفی کند و کارت ویزیت باید در کنار معرفی که شما انجام میدهد، بازاریابی شرکت شما را انجام دهد . انتخاب درست طرح کارت ویزیت و نوع و جنس کارت ویزیت نمایانگر سلیقه شرکت شماست .
 • در شرایطی‌ که کار شما در بازار لوازم بازی و بازی های خردسالان باشد، باید در طراحی کارت ویزیت خود از رنگ هایی که مناسب سن کودکان است استفاده کنید. در صورتی که مشاور کسب و کار هستید باید در طراحی و چاپ کارت ویزیت خود از رنگ هایی که باعث اعتماد در مشتریان می شود استفاده کنید.

9 نکته مهم که بهترین طراحان کارت ویزیت آن را رعایت می کنند!

طراحی کارت ویزیت یکی از مهمترین اقدامات هر کسب‌و‌کار پس از شروع آن است. استفاده از بهترین طراحان کارت ویزیت به شما کمک می کند که بازدهی آن کارت ویزیت چند برابر شود. چاپ کارت ویزیت مثل چاپ کاتالوگ اغلب بوسیله چاپ افست انجام می‌شود و طراح کارت ویزیت باید بر طراحی برای چاپ افست تسلط لازم را داشته باشد.  اگر شما هم در شروع کسب‌و‌کار خود هستید و نمی‌توانید هزینه زیادی برای طراحی کارت ویزیت خود خرج کنید، میتوانید با رعایت ۹ نکته پیش رو خودتان طراحی کارت ویزیتتان را به بهترین نحو انجام دهید.

۱. حتماً کارت ویزیت‌­های کسب­‌وکارهای مختلف را بررسی کنید

اگر احساس می­کنید که ایده‌­های خوبی برای طراحی و چاپ یک کارت ویزیت مؤثر ندارید، اصلاً نگران نباشید. تنها کافی است که نمونه­‌های مختلفی از کارت ویزیت­‌هایی را که همکاران و حتی دیگر شرکت‌­ها تهیه کرده‌­اند را بررسی کنید و طراحی­‌های منطبق با سلیقه خود را از میان آنها دست­چین کنید. همچنین حتماً توجه داشته باشید که هیچ کارت ویزیتی را نمی­توان بهترین نامید. پس هرچه بیشتر این بررسی را انجام دهید، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. از طرفی، برای کسب نتیجه بهتر، کافی است برگه‌­ای تهیه کنید و بر روی آن، نکات مثبت و منفی مربوط به هر کارت ویزیت را ذکر کنید.

کارت ویزیت رقبا را به طور ویژه بررسی کنید

در میان شرکت­‌های مختلف، تمرکز اصلی خود را بر روی کارت ویزیت شرکت­های رقیب صرف کنید. بررسی کنید که آیا وجه مشترکی بین آن­ها وجود دارد یا نه. همچنین کارت ویزیت کدام یک از آن­ها بهتر است و چرا، و کدام ویژگی­های آن سبب شد که شما به سمت آن جلب شوید.

    از تقلید مستقیم خودداری کنید

ممکن است آن­قدر مجذوب یک یا چند کارت ویزیت شوید که تصمیم یگیرید طراحی آن­ها را تا حد زیادی برای کار خودتان استفاده کنید. در این موارد حتماً توجه داشته باشید که یک طرح تقلیدی هیچ­گاه به اندازه نمونه اصلی به موفقیت دست پیدا نمی­کند. پس بهتر است از طرح­‌های بقیه تنها در حد الهام گرفتن استفاده کنید و همواره وجه تمایزی برای کارت ویزیت خود قائل شوید.

 

۲. کارت ویزیتی طراحی کنید که با سایر محصولات تبلیغاتیتان همخوانی داشته باشد.

بیشتر کسب­‌وکارها، تنها به استفاده از یک کالای تبلیغاتی مانند کارت ویزیت اکتفا نمی­کنند و از مجموعه‌­ای از انواع تبلیغات، مانند چاپ بروشور، پوستر و همچنین تبلیغات دیجیتال استفاده می­کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، پیش از چاپ کارت ویزیت حتماً توجه داشته باشید که طراحی آن با سایر طراحی­‌هایی که پیشتر برای تبلیغات استفاده کرده‌­اید، متناسب باشد. چرا که این امر جدیت شما را در کارها می­رساند و باعث می­شود که مخاطب مطمئن شود که شما حواستان به تمام جوانب هست و بنابراین راحت­تر به شما و محصولات و خدماتتان اعتماد کند.

۳. از اصول بنیادین طراحی کارت ویزیت پیروی کنید

در طراحی کارت ویزیت هم مانند طراحی هر محصول چاپی دیگری، باید از یک سری اصول کلی پیروی کرد. برای مثال، طراحی بهتر است به نحوی باشد که حداقل ۵ میلی متر از حاشیه کارت ویزیت خالی باشد، متن­‌های موجود کاملاً خوانا باشد و از رنگ­‌های پس زمینه مناسب برای نگارش متن­‌ها استفاده شود. از سوی دیگر، اگر قصد ایجاد یک کارت ویزیت کاملاً منحصر به فرد را دارید و می­خواهید عناصر مختلفی را در داخل آن استفاده کنید، بهتر است از یک شبکه­‌بندی کمکی استفاده کنید تا از هم­ترازی المان­‌های مختلف مطمئن شوید. البته این شبکه نیازی نیست که در چاپ نهایی، بر روی کارت ویزیت نمایان باشد.

 

۴. با توجه به نیاز خود و سلیقه مخاطب، بهترین شکل و اندازه کارت ویزیت را انتخاب کنید

هرچند در بخش قبلی گفتیم که کارت ویزیت­‌های مرسوم، به شکل مستطیلی است و ابعادی در حدود ۹۰ در ۶۰ دارد، اما این به آن معنا نیست که کارت ویزیت شما هم باید دقیقاً همین طور باشد. با توجه به نوع کسب­‌وکار شما، تصاویر، طرح‌­ها و متونی که قرار است درج شود و همچنین سلیقه مخاطب، کارت ویزیت شما می­تواند شکل­ها و اندازه‌­های متفاوتی داشته باشد. با این حال، هرچند بهتر است که با بررسی و مطالعه، بهترین پیکربندی را برای کارت ویزیت خود انتخاب کنید، اما به هر حال اگر چندان قصد سنت­‌شکنی ندارید، توصیه می­کنیم که شما نیزی مانند بسیاری دیگر از کسب­‌وکارها، نوع مستطیلی را انتخاب کنید.

۵. یک طراحی ساده برای کارت ویزیت مناسب­تر است

معمولاً کسانی که به تازگی طراح شده‌­اند، این طور تصور می­کنند که طراحی ساده، کسل کننده است. اما تجربه نشان داده است که این تصور اشتباه است. بلعکس، طرح‌­های ساده با فضای خالی زیاد، به این خاطر که یک فضای تنفس نسبتاً بزرگ را در اختیار مخاطب قرار می­دهد، به ماندگاری و اثربخشی نام و پیام کسب­‌وکار شما بیشتر کمک می­کند و نگاه مخاطبان را راحت­تر جلب می­کند.

۶. عناوین و راه های ارتباطی را حتماً در کارت ویزیت ذکر کنید

فارغ از نوآوری­‌هایی که می­توان در طراحی کارت ویزیت انجام داد، مواردی وجود دارد که تمام کارت ویزیت­ها بهتر است که شامل آن­ها باشند. از این جمله، می­توان نام­‌ها و راه­های ارتباطی مختلف را برشمرد. البته این موارد برای کسب­‌وکارهای مختلف می­تواند متفاوت باشد. با این حال، موارد زیر را می­توان در کارت ویزیت ذکر کرد.

 • نام شرکت
 • نام مدیر عامل
 • عنوان شغلی (برای مثال: آژانس مسافرتی)
 • راه­های تماس : شماره تلفن، ایمیل، آدرس، صفحات موجود در شبکه ­های اجتماعی
۷. یک شعار تبلیغاتی مناسب برای کارت ویزیت در نظر بگیرید

یک شعار تبلیغاتی مناسب، عبارتی است که به روشنی و اختصار، کسب­‌وکار شما و قابلیت­های آن را معرفی می­کند. همچنین این شعار باید بتواند که وجه تمایز و برتری شما را نسبت به سایر رقبایتان آشکار سازد. پس هرچه قدر هم که در انتخاب چنین شعاری وقت صرف کنید، مطمئناً ارزشش را دارد. چرا که یک شعار تبلیغاتی مؤثر می­تواند تا حد زیادی در موفقیت تبلیغات و ماندگاری نام تجاری شما در ذهن مخاطب مؤثر باشد.

۸. پیش از چاپ، کارت ویزیت را بارها و بارها کنترل کنید

هیچ چیز به اندازه کارت ویزیتی که دارای خطاهای املایی باشد و یا اطلاعات شرکت شما و راه­‌های ارتباطی با آن را نادرست منتقل کند، به ارتباط مؤثر شما با مشتریان آسیب نمی­زند. بنابراین، پیش از چاپ کارت ویزیت، آن را بارها کنترل کنید، و همچنین آن را در اختیار دیگران قرار دهید و از آن­ها بخواهید که آن را مطالعه کنند و اشتباهات احتمالی را به شما گوشزد کنند. همچنین، توجه داشته باشید که ننوشتن یک کلمه یا عبارت خیلی بهتر از آن است که آن را به شیوه‌­ای ناخوانا بر روی کارت ویزیت درج کنید.

۹. از کاغذ درجه یک و دستگاه چاپ مدرن کارت ویزیت استفاده شود

در تهیه یک کارت ویزیت، آن­چه بیش از همه هویت و اهمیت کسب‌­وکار شما را نشان می­دهد، طراحی آن نیست، بلکه جنس کاغذ و کیفیت آن است. پس برای جلب اعتماد حداکثری مخاطب، بهتر است از استفاده از کاغذهای کم­‌کیفیت صرف نظر کنید. چرا که صرفه­‌جویی در این امر، نتیجه معکوس خواهد داشت و ضرر آن بیشتر از سودی است که از آن انتظار دارید. از طرفی، مزیت دیگر استفاده از کاغذ باکیفیت، ماندگاری بیشتر آن­ها است. به خاطر داشته باشید که یکی از اصلی‌­ترین دلایل به دور انداختن کارت ویزیت از طرف مخاطب، کهنه شدن کاغذ آن است. در واقع، استفاده از کاغذ مناسب، رمز ماندگاری یک کارت ویزیت موفق است. در خصوص استفاده از دستگاه­‌های مدرن نیز، همه چیز را به ما بسپارید!

۱۰ اشتباه رایج که در طراحی کارت ویزیت های تجاری ممکن است رخ بدهند

تا به حال به این فکر کرده اید که یک کارت ویزیت تجاری چقدر می تواند در کسب و کار شما موثر باشد؟ آیا با وجود داشتن کارت ویزیت تجاری هنوز هم به نتیجه دلخواه نرسیده اید؟ در این پست می خواهیم به  بررسی اشتباهات رایج در کارت های ویزیت های تجاری از دید Tim Tyrell Smith بپردازیم.

برای نوشتن این پست من ۱۰ عدد کارت ویزیت تجاری تصادفی را از بسته ای که هفته ی پیش دریافت کرده بودم برداشتم. در نتیجه می دانید که برای اینکار نیازی نبود که زیاد جست و جو کنم.

اگر اماده هستید کارت های ویزیت تجاریتان را بیرون بیاورید و آن را روی میز نزدیک رایانه خود بگذارید.خودکار یا ماژیکتان را حاضر کنید و آماده شناسایی اشتباهاتتان باشید.

اینجا ۱۰ اشتباه رایج مردم درباره ی طراحی کارت های ویزیت تجاری را بررسی می‌کنیم :

1) اندازه کوچک فونت در طراحی کارت ویزیت های تجاری

بعضی از ما بینایی خیلی خوبی داریم اما اگر اینطور باشد که خواندن نوشته ها و شماره های روی کارتتان طول بکشد شما فقط به خودتان دردسر داده اید. چون بیشتر ما خوب نمی‌بینیم. پس امروز یا قبل از اینکه چاپ کارت ویزیت خود را انجام دهید، طراحی کارت ویزیت خود را به افراد مختلفی نشان بدهید و این سوال را بپرسید که آیا می توانید به من بگویید اینجا چه چیزی نوشته است؟

2) کاغذ براق

یک راه برای کاربردی و خاطره انگیزتر کردن کارت ویزیت شما یادداشت کردن نکته ای روی کارت قبل از ترک کردن شماست. اما اگر شما از سلفون بر روی کارتتان استفاده کنید نوشتن روی آن را سخت خواهید کرد. کارت شما بدون سلفون کثیف میشود؟ بله ! اما من ترجیح میدهم که بتوانم روی کارت بنویسم و از شما بخواهم که کارت تجاری را بیرون از کیف پولتان نگهدارید.

3) رنگ روشن فونت

قبلتر به اندازه ی فونت اشاره کردیم اما در این قسمت می خواهم درباره ی رنگ فونت و همینطور کنتراست آن بگویم . اگر شما از کارتی که دارای فونت خیلی روشن (برای مثال توسی) استفاده میکنید یا اینکه رنگ فونت خیلی نزدیک به رنگ کارت شماست واضح است که من نمیتوانم آن را درست بخوانم و در نهایت بر حسب تصادف به آدرس ایمیل دیگری پیام می فرستم و با شماره ی اشتباه تماس می گیرم و یا کلا دست از این کار می کشم.

4) طراحی ناسازگار طراحی کارت ویزیت های تجاری با وب سایت

چه کسب و کار شما فقط خودتان باشید یا شما و ۱۰۰ نفر دیگر داشتن کارتی که بتواند ظاهر و احساس کار شما را یکپارچه کند خیلی با ارزش است. چنانچه شما وب سایت دارید یا فروشگاه و یا یک خط محصول یا کلا هرچیز دیگری به نظرتان بهتر نیست کارت ویزیت تجاری شما استوارتر به نظر برسد؟ بیشتر ما پول کافی نداریم که هرروزه هزاران نفر را به  سمت فروشگاه یا وبسایتمان جذب کنیم اما شما میتوانید با خلاقیت بیشتر از طریق یکپارچه کردن مواد بازاریابی که در اختیار دارید در به رسمیت شناختن نام تجاری خود موثرتر عمل کنید.

5) نداشتن لینک شبکه های مجازی

چنانچه شما در فیسبوک، توییتر و یا یوتیوب هستید که مردم را به سمت کسب و کار خود جذب کنید، آیا بهتر نیست که لینک این سایت ها را به کارت تجاری خود اضافه کنید؟ این یه راه عالی برای تشویق کردن طرفدارها و دنبال کننده هاست. برای نمونه اجازه دهید مردم شما را در سایت های مختلف پیدا کنند. اگر  فکرمی کنید جای کافی برای این کار ندارید مورد ۱۰ را مطالعه کنید.

6) کارت های تجاری بدون ادرس ایمیل و وبسایت یا دارای ایمیل بد

شگفت آور است ! من ۲ کارت بدون آدرس ایمیل و ۱ کارت بدون آدرس وب سایت پیدا کردم که فقط شماره تلفن داشتند. چه اتفاقی می افتد اگر من آمادگی برخورد حضوری یا زنده با شما را نداشته باشم؟ همیشه جای کافی برای قرار دادن یک پروفایل وجود دارد . وب سایت ندارید؟ پس از پروفایل linkedin استفاده کنید (البته از آنجایی که در linkedin  کم کار نیستید). در نتیجه دو کارت با طراحی لوگوی زیبا وجود دارد که نام تجاری شما و ادرس  gmail در آن ادغام شده است.

7) چاپ روی کاغذ با کیفیت پایین

من دوستی داشتم که مشاور کسب و کار بود.او در ۵ مورد از خدماتش متهم شناخته شده بود . اخیرا که کارت تجاری او به دستم رسید نا امیدانه کارت را برداشتم و در یک بررسی سریع متوجه کیفیت خیلی پایین کاغذی که برای کارت استفاده کرده بود شدم. نام تجاری شما برای مردم اهمیت دارد. همینطور اغلب تاثیرات اولیه به چیزاهایی مانند کارت تجاری مرتبط است. فکر میکنید من ۱0۰.۰۰۰ تومان به کسی که از کاغذ های بی کیفیت استفاده می کند میدهم؟ شما چطور؟ حاضر به انجام چنین کاری هستید؟

8) به اشتراک گذاشتن بیش از حد اطلاعات

بعضی از کارت های تجاری دارای حجم زیادی از اطلاعاتی هستند که شما واقعا نمیدانید باید از کجا شروع کنید. یک کارت تجاری مکان مناسبی برای آسانسور زمین شما نیست. بلکه مکانی برای جلب کردن مردم به سمت کسب و کار شما از طریق راهنمایی کردن آنها درباره کار و خدمات شماست. آیا شما انتظار بیشتری از کارت خود دارید؟

9) نبودن شعار و وعده ی برند روی کارت های تجاری

هر شخص، شرکت، ارگان یا غیرانتفاعی نیاز به یک تعهد درست و قانع کننده دارد. از این طریق شما به کل ماجرا پی می برید و اینکه چطور به این قضیه ربط دارید یا شاید ندارید. بدون داشتن یک وعده تبلیغاتی کارت شما به یک کارت ارتباطی تبدیل می شود که هیچ هیجانی برای مردم ندارد. هنوز باور ندارید که چقدر به  وعده دادن در نام تجاری خود نیاز دارید؟

10) استفاده نکردن از پشت کارت

من به فضاهای سفید باور دارم. یک فضای سفید اطراف محتوی کارت شما باعث خوانش راحت تر آن خواهد شد. به همین دلیل است که همیشه پیشنهاد می کنم از پشت کارت هم استفاده کنید. چنانچه تعهد برندتان را در پشت کارت قرار دهید می توانید کارت را به سمتی که قول برند در آن ذکر شده به دست دیگران بدهید و با صدای بلند تعهد خود را برای شان بخوانید.

کاربرد رنگ در طراحی و چاپ کارت ویزیت

یکی از مسائل تاثیر گذار برای متفاوت کردن کسب و کار شما با دیگران، استفاده درست رنگ در کارت ویزیت است. لوگو و کارت ویزیت، اولین معرفی از شما به یک مشتری بالقوه می باشد. بنابراین باید به صورت ناخودآگاه، الهام بخش پیام های درستی به آن ها باشد. در نظر داشته باشید که کلیه اقلام تبلیغاتی شما، باید از یک تصویر و رنگ واحد بهره مند باشند که بتوانند همسو با هم، رسالت تبلیغاتی خود را به جا آورند. پیش از آن که بخواهید طراحی کارت ویزیت خود را انجام دهید ، بهتر است روانشناسی رنگ کارت ویزیت را بشناسید. البته برای انتخاب رنگ کارت ویزیت، علاوه بر فرم لوگو و همسویی آن با دیگر تبلیغاتتان، باید شخصیت خود را نیز در نظر داشته بگیرید. یکی از اشتباهات رایج و آسیب زننده این است که رنگ مورد علاقه خودتان را، بدون در نظر گرفتن تاثیر ناخودآگاه آن رنگ، برای کارت ویزیت انتخاب کنید. چرا که امکان دارد آن رنگ، مناسب تصویر تجاری شما نباشد هرچند رنگ بسیار زیبایی باشد.

طراحی کارت ویزیت سفید

یک انتخاب استاندارد، مطمئن و حتی شاید کاملا محافظه کارانه است به طوری که در اکثر تجارت ها، قابل استفاده می شود. در بسیاری از کارت ها، سفید به عنوان رنگ پایه استفاده می شود. بنابراین اگر شما تمایل دارید که در بین رقبا برجستگی و تمایز خاصی داشته باشید، سفید به هیچ عنوان انتخاب مناسبی نیست؛ مگر اینکه شما یک لوگو و ترکیب رنگی مناسبی داشته باشید که واقعا شما را متمایز کرده باشد.

یک کارت ویزیت سفید، مانند یک بوم نقاشی است و شما هر آنچه که در تصور دارید، می توانید خلق کنید. فقط در نظر داشته باشید که این کارت ویزیت باید شما را از دیگر رقبا متمایز کند. هر قدر شما از رنگ های بیشتری روی کارت ویزیت سفید استفاده کنید، از جدیت تصویر خود می کاهید. سفید تقریبا رنگ مناسبی برای تمام تجارت ها و بازارهای هدف است اما لزوما مناسب ترین انتخاب برای ایجاد تمایز بین شما و رقبا نیست.

طراحی کارت ویزیت آبی

این کارت، پیام صداقت و امانت داری را منتقل می کند. رنگ آبی یادآور اعتماد، انعطاف پذیری و محافظه کاری است. این رنگ اشاره به آرامش و سکون دارد و نشانه سلامت فیزیکی و روانی است. آبی ارتباطات را افزایش می دهد و برای یک مشاور حرفه ای، یک روانشناس، یک حسابدار یا یک مشاور مالی، انتخاب بسیار خوبی است. هر قدر به سمت آبی تیره تر حرکت کنیم، بیشتر یادآور حرفه ای بودن، جدیت، اعتبار و محافظه کاری می شود و برعکس هر میزان به سمت آبی روشن برویم، حرفه ای بودن و جدیت کمتری تداعی می شود.

اگر به دنبال ساخت یک تصویر قابل اعتماد و معتبر از تجارت خود هستید و می خواهید جاه طلبی خود را نمایش دهید، از پرده های میانی تا تیره ی رنگ آبی استفاده کنید. هر رنگ در طراحی و طراحی کارت ویزیت کاربرد خاص خود را دارد، از کارایی رنگها در طراحی کارت ویریت نباید غافل شد و رنگ باید به درستی انتخاب شود.

طراحی کارت ویزیت قرمز

این رنگ نشان دهنده یک تجارت پویا و مشتاق است. این رنگ جلب توجه فراوان دارد و حواس فیزیکی را به شدت تحریک می کند. بنابراین، برای مشاغلی مانند فست فود و یا هر شغلی که فعالیت و سرعت در آن وجود دارد، مناسب است. البته از جنبه منفی، این رنگ تداعی کننده خشم، عصبانیت و انتقام است. برای استفاده از رنگ قرمز در کارت ویزیتتان، شما باید فردی با اعتماد به نفس بالا و مدعی باشید که دنبال جلب توجه فراوان در لحظه هستید. بیشتر اوقات، ترکیب کردن مقداری رنگ قرمز در لوگو و اقلام تبلیغاتی، به خوبی می تواند شور و هیجان آن برند را نمایش دهد.

طراحی کارت ویزیت مشکی

بسیار قدرتمند و جدی است. این رنگ از یک سو کاملا ظریف و اغواگر است و از سوی دیگر مخاطب را مرعوب می کند. یک کارت ویزیت مشکی، از باقی کارت ویزیت ها از جهت رنگ متمایز است. چاپ رنگ های نقره ای، طلایی و سفید روی کارت های مشکی، میتواند ایده بسیار خوبی باشد به طوری که چاپ کارت ویزیت شما، یک کارت درجه یک و زیبا به نظر برسد و در نهایت همان تاثیر مطلوب شما را در ذهن مخاطب بگذارد. تعداد رنگ های زیادی قابلیت چاپ روی رنگ سیاه را دارند. قرمز روشن، آبی، سبز، نارنجی، زرد، فیروزه ای، لاجوردی یا صورتی روشن، هنگامی که روی زمینه سیاه چاپ می شوند، می توانند بسیار تاثیرگذار باشند. این ها همگی بستگی به این دارد که شما می خواهید چه پیامی را به صورت ناخودآگاه به ذهن طرف منتقل کنید. فقط در نظر داشته باشید که هر قدر رنگ های بیشتری روی کارت مشکی اضافه کنید از جدیت کارت ویزیت خود می کاهید.

طراحی کارت ویزیت سبز

رنگ سبز نشانه تعادل، امنیت، رشد و ثروت است. رنگ سبز با طبیعت، سلامتی، التیام دادن دلسوزی و غمخواری همراه است. گاهی اوقات دیده می شود که ثروتمندترین افراد جامعه، رنگ سبز را انتخاب می کنند. این انتخاب، تولید ثروت را به ذهن ها جاری می کند. پرده های میانی رنگ سبز، یادآور تعادل احساسی و هارمونی (هماهنگی و در عین حال آرامش بخش و به ویژه مناسب مشاغلی است که با محیط و طبیعت سر و کار دارند.

مانند: باغبانی، برگزاری بازی گلف، مددکاران اجتماعی، موسسات خیریه و مشاوران سبز تیره یادآور طبیعت و کسب و کارهای زیست محیطی است. البته شما باید این نکته رو در نظر داشته باشید با این که این رنگ، در سطح جهانی به شفادهندگی و التيام معروف است، بسیاری از مردم واکنش خیلی خوبی نسبت به رنگ سبز نشان نمی دهند.

طراحی کارت ویزیت نارنجی

رنگ نارنجی نشانه یک حالت خوش بینانه مثبت، یادآور تمکن مالی بالا و سرمایه گذاری بی خطر است. رنگ نارنجی به شدت احساسات را تحریک می کند و مناسب مشاغلی مانند غذا فروشی، ارتباطات اجتماعی و روابط متقابل است. همچنین نارنجی پیام ناخودآگاه ماجراجویی و خودانگیزی ارسال می کند و به همین دلیل، مناسب باشگاه، آژانس های هواپیمایی یا کمپین های کوه نوردی است. با اضافه کردن رنگ های دیگر به کارت ویزیت نارنجی، شما می توانید پیام خود را متناسب با نیازتان تغییر دهید. به عنوان مثال یک کسب و کار ماجراجویانه که با محیط طبیعیت در ارتباط است، می تواند از کارت نارنجی با چاپ سبز رنگ (نوشته و لوگوی سبز) استفاده کند. یا مثلا یک سیستم بازیافت خودکار زباله، می تواند با یک کارت نارنجی و چاپ آبی ، نمایش خوبی داشته باشد.

طراحی کارت ویزیت زرد

رنگ زرد، نشاط بخش و محرک ذهن است. معمولا رنگ زرد نشانه یک ذهن منطقی است، اما گاهی نشانه بازیگوشی و علاقه مندی نیز است. این رنگ محرک قوای ذهنی است و حتی گاهی اوقات به تصمیم گیری کمک می کند. زرد رنگ مناسبی برای ارتباطات ذهنی است بنابراین برای مشاغلی مانند گروه های اجتماعی، روزنامه نگاران، معلمان، هنرمندان و کمدین ها پیشنهاد می شود. از جنبه دیگر، استفاده زیاد از رنگ زرد می تواند تولید اضطراب کند و حس خشم و قضاوت را بر انگیزد. اگر فکر می کنید پیام رنگ زرد، پیام مناسبی برای کسب و کار شما است و از طرفی می خواهید طبعات منفی آن را دور کنید، پیشنهاد می شود برای سطح کارتتان، از رنگ های تیره تر استفاده کنید و به جای سطح کارت، در قسمتی از لوگو، از رنگ زرد استفاده نمایید.

طراحی کارت ویزیت فیروزه ای

یک کارت ویزیت چند منظوره است. این رنگ هم مناسب خانم هاست هم آقایان اما به شرطی که تناسب رنگی درستی با باقی رنگ ها داشته باشد. کارت های فیروزه ای، الهام بخش اندیشه های مثبت و همچنین نشاط بخش برای روح هستند. به طور خاص فردی که از این کارت استفاده می کند، برای مخاطب، خلاقیت و هم دردی را تداعی می کند. از آن جایی که فیروزه ای نشان دهنده ی شفافیت اندیشه و ارتباط است، می تواند یک کارت ایده آل برای معلمان، مربیان، سخنرانان در مجامع عمومی و کلیه صنایع ارتباطی کامپیوتری باشد. به عنوان یک رنگ مهربان، برای کلینیک های سلامتی نیز کارت های فیروزه ای انتخاب مناسبی است. همچنین برای مشاغلی که با آب و محصولات آبی در ارتباط هستند، می تواند رنگ مناسبی باشد. مانند تولید کنندگان آب معدنی، شرکت های شست و شوی استخر، ورزش های آبی و … این رنگ برای مشاغلی که نام برده شد، می تواند نشان دهنده پاکی و خنکی باشد.

ترکیب خلاقانه رنگ فیروزه ای با نارنجی ۔ زرد و قرمز یک جاذبه ورزشی قوی ایجاد می کند. همچنین ترکیب این رنگ با صورتی روشن ۔ بنفش و لیمویی، یک انرژی زنانه فوق العاده درست می کند و مناسب کارهای مرتبط با مد، زیبایی و هدایا است.

طراحی کارت ویزیت بنفش

این رنگ اشاره به ایده آل های بالا، تخیلات و معنویات دارد. رنگ بنفش نشانه پیوند روح و جسم است بنابراین می تواند مناسب مشاغلی باشد که با معنای زندگی سر و کار دارد. بنفش یک وابستگی به آینده ایجاد می کند؛ به رویاها، تصورات، تخیلات و فانتزی ها. این رنگ موجب ارتقا و ایجاد هماهنگی روح و روان می شود و تا حدی ذهن را متعادل می کند.

با توجه به اصالت و شخصیت رنگ بنفش، می تواند انتخاب مناسبی برای هنرمندان، شاعران، موسسات حقوق بشر و هر آنچه که به آینده مربوط می شود، باشد. همچنین بنفش احساس ثروت، لوکس بودن و افراط را القا می کند و به همین دلیل می تواند متناسب با مشاغلی باشد که ادعا می کنند در سطوح بالا و به صورت خیلی سفارشی، خدمات ارائه می کنند. (ترکیب این رنگ با طلایی، نقره ای و سفید نتیجه خوبی خواهد داشت)

طراحی کارت ویزیت ارغوانی (magenta)

از یکسو عصبانی کننده و شوکه کننده و از سوی دیگر خلاقانه و خیال انگیز است. اگر به دنبال یک تاثیر بیدادگرانه و سرزنده هستید، ارغوانی می تواند این کار را برای شما به خوبی انجام دهد. اگر دارای یک ویژگی منحصر به فرد هستید، ارغوانی می تواند به خوبی برای آن جلب توجه کند. این رنگ به خصوص برای مربیان زندگی بسیار مفید است که به وسیله آن ها، می توانند درمان شوندگان خود را متقاعد کنند از افکار قدیمی دست بردارند و وارد زندگی جدید شوند. با این رنگ می توان افراد را تشویق به احترام به خود و یک نگاه خوب به زندگی کرد.

طراحی کارت ویزیت صورتی

این کارت ویزیت، یک آدم دلسوز و مهربان را معرفی می کند. رنگ صورتی نشانه آرامش بخشی و امنیت است و اغلب مناسب مشاغلی می باشد که با خانم ها سر و کار دارد. مشاغلی مانند لوازم آرایشی، مد، سالن زیبایی و به طور کل مشاغل رمانتیک. با توجه به لطافت و شیرینی این رنگ، برای مشاغلی مانند شکلات فروشی یا هر مکانی ۔ که چیزهای شیرین در آن به فروش می رسد می تواند مناسب باشد. ترکیب صورتی با رنگ های تیره نظیر آبی تیره، خاکستری، قرمز تیره و مشکی، بسیار اغواگر و خیره کننده می شود. صورتی روشن نیز بیشتر مناسب کسب و کارهایی است که محصولات شان ارزان به فروش می رسد و اغلب مشتریان آن ها نوجوانان و کودکان هستند. صورتی تیره نیز مناسب تجارت هایی است که خدمات و محصولات مرتبط با احساسات ارائه می دهند.

طراحی کارت ویزیت طلایی

این رنگ حس با ارزش و درجه یک بودن را القا می کند. نمادگزاری طلایی، نشانه تجمل و توان گریست. طلایی رنگ پیروزی و رسیدن است. البته رنگ طلایی برای همه کسب و کارها توصیه نمی شود. فراموش نکنید که استفاده زیاد از این رنگ می تواند شما را به شدت مغرور و از خود راضی نشان دهد. به همین دلیل بهتر است برای تعالی، کیفیت و بهره وری بیشتر از این رنگ، آن را روي زمینه سفید یا رنگ های تیره چاپ کنیم. ترکیب رنگ بنفش با طلایی، تداعی کننده ثروت، گران قیمت بودن، زیبایی و لوکس بودن، است. ترکیب طلایی با آبی، صداقت، موفقیت و امانت داری را به ذهن جاری می کند. ترکیب طلایی با سیاه، توان گری، ثروت و الطافات را بادآور می شود.

طراحی کارت ویزیت نقره ای

رنگ نقره ای بسیار ملایم تر از طلایی است. هر چیزی روی نقره ای چاپ شود، جلب توجه می کند و در عین حال بسیار پیچیده و زیبا به نظر می آید. در عین حال چاپ رنگ نقره ای روی زمینه های تیره تر مانند سیاه، آبی تیره، قرمز تیره و سبز تیره هم زیبا، درجه یک و حرفه ای به نظر می آید.

به طور کل استفاده از رنگ نقره ای حکایت از محصولی مدرن و تکنولوژی بالا دارد. به خصوص اگر با آبی تیره، آبی روشن و فیروزه ای ترکیب شود. نقره ای با بسیاری از رنگ ها قابل ترکیب شدن است. نقره ای با آبی تیره، محافظت و امانت داری را تداعی می کند. ترکیبش با بنفش، بی نظیری و لوکس بودن را القا می کند و در نهایت ترکیب آن با سیاه، کمال و زیبایی را ترسیم می کند. فراموش نکنید که ترکیب نقره ای با رنگ های روشن تر، از میزان جدیت و حرفه ای بودن می کاهد.

طراحی کارت ویزیت خاکستری

در پاسخ به این سوال که رنگ خاکستری نشانه چیست، می توان گفت رنگ خاکستری داعی کننده بی طرفی، محافظه کاری و کم حرفی است. خاکستری یک رنگ کاملا مطمئن برای بسیاری از برنامه های تجاری است. این رنگ قابلیت ترکیب با تمام رنگ ها را دارد و می تواند پیام های مختلف جهت اهداف گوناگون ایجاد کند. خاکستری رنگ بسیار خوبی برای پس زمینه است زیرا خیلی جلب توجه نمی کند و به همین دلیل باقی رنگ ها به راحتی روی آن چاپ می شود و پیامشان را منتقل می کنند. انتخاب یک رنگ درست برای چاپ روی زمینه خاکستری می تواند انرژی، زنده دلی، شور و هیجان را روی کارت شما ایجاد کند. ترکیب خاکستری با کمی سیاه و سفید، می تواند انتخاب خوبی برای مشاغل قانونی و مالی باشد. چرا که به خوبی قدرت و کنترل را به نمایش در می آورد. ترکیب خاکستری با آبی، تداعی کننده اعتبار، اعتماد و قابل تکیه بودن است. پرده های تیره تر آبی، می تواند تا حد خوبی کارت را جدی کند. در کمال تعجب، ترکیب طلایی با خاکستری، القا کننده حرفه ای بودن و کیفیت بالاست. خاکستری روشن، اگر با رنگ هایی نظیر فیروزه ای، آبی کم رنگ، آبی پررنگ و زرد ترکیب شود، تکنولوژی پیشرفته و مدرن بودن را القا می کند.

اندازه و جنس انواع کارت ویزیت

سری مات مخملی نانو

سایز و جنس کار

 • 8.5 * 4.8 سلفون مات مخملی یکرو
 • 8.5 * 4.8 سلفون مات مخملی دورو
 • 9 * 6 سلفون مات مخملی دورو دورگرد
 • 9 * 6 سلفون مات مخملی دورو دورگرد موضعی
 • 9 * 6 سلفون مات مخملی دورگرد طلاکوب
فرم های ویزیت معمولی و فوری / سایز : 8.5 * 4.8

سایز و جنس کار

 • یکرو/ دورو UV گلاسه
 • یکرو/ دورو سلفون مات
 • یکرو/ دورو سلفون براق
 • یکرو/ دورو کتان امباس
 • یکرو/ دورو کتان آلمان
 • یکرو/ دورو سوسماری
 • یکرو/ دورو UV لیبل
 • دورو سلفون مات دورگرد
 • لیبل UV
 • لیبل سلفون براق
 • یکرو/ دورو کتان پلاستیک
فرمهای ویزیت فانتزی مستطیل/ دورگرد

سایز و جنس کار

 •  9 * 6 طلا کارت لمینیت براق
 •  9 * 6 طلا کارت لمینیت مات
 •  9 * 6 لمینیت برجسته
 •  9 * 6 لمینیت برجسته طلاکوب
 •  5.9 * 5.6 لمینت طلاکوب کوچک
 •  5.9 * 5.6 لمینیت برجسته کوچک
 •  8.5 * 4.8 لمینیت برجسته ویزیتی
 •  9 * 6 لمینیت براق
 •  9 * 6 لمینیت مات
 •  8.5 * 4.8 لمینیت براق ویزیتی
 •  8.5 * 4.8 لمینیت مات ویزیتی
 •  5 * 5 لمینیت براق مربع
 •  5 * 5 لمینیت مات مربع
 •  9 * 6 لمینیت براق طرح موج
 •  9 * 6 لمینیت مات طرح موج
 •  9 * 6 سلفون براق دورو (سلفون حرارتی)
 •  9 * 6 سلفون مات دورو (سلفون حرارتی)
 •  9 * 6 سلفون مات دورو موضعی
 •  9 * 6 سلفون مات دورو طلاکوب
 •  9 * 6 آهنربایی
 •  9 * 6 آهنربایی با قالب طرح مشتری
 •  8.5 * 4.8 لیبل شیشه ای (چاپ افست یووی) بدون تغییر رنگ در معرض نور خورشید

با ما در تماس باشید

انواع راه های تماس با ما
24 ساعته / 7 روز هفته / طول سال
Contact us

پاسخ به سوالات شما

نمایش پاسخ به سوالات متداول
با کلیک بر روی کلید زیر
FAQ

سیاست حریم خصوصی

نمایش سیاست های حریم خصوصی
نیکی سایت
Privacy Policy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.